Pay Senedi Basımı

0

Pay Senedi basımı tanımı; Hissedarların şirketteki sermayelerini temsil eden 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun hükümleri çerçevesinde hissedarlara dağıtılmak üzere basılan değerli evraklardır.

Pay Senedi matbaamızda yüksek güvenlik işlemleriyle patentli sertifikalı ürünleriyle titizlikle yapılmaktadır. Gerekli evrakları bize mail yoluyla ulaştırmanız durumuda, Mali Müşavirimiz denetiminde örnek çalışma mail yoluyla size iletilecektir.

Pay Senedi Basımı için Gerekli evraklar

– Anonim şirketin kuruluş gazetesi
– Limitedden Anonim şirkete geçmiş ise nevi değişikliği gazetesi
– Kuruluştan sonra unvan değişikliği olmuşsa unvan değişikliği tescil gazetesi
– Kuruluştan sonra sermaye artırımı olmuşsa son sermaye artırımı tescil gazetesi
– Pay senedi basımı ile alakalı yönetim kurulunun aldığı karar, şirket yetkililerinden 2 kişinin imzası ile (eğer imza yetkilisi tek kişiyse tek yetkili imzası) eğer karar örneğiniz yoksa talep etmeniz durumunda örnek kararın world halini size iletelim hatta evraklarınız gelirse içeriğini sizin yerinize dolduralım bu anlamda müşterilerimize ücretsiz destek vermekteyiz.

Bu belgeleri bize ilettiğinizde şirkenin sermaye yapısını inceledikten sonra güvenlik uygulamaları dahil fiyatlandırmasını yapıyoruz, akabinde fiyat onayından sonra 2 farklı desen çalışması şeklinde taslak örnek hazırlanıp size mail gönderiyoruz.

Size gönderilen 2 farklı taslağın bir tanesini seçiyorsunuz eğer logo kullanımı isteniyorsa şirketinizi logosunu Illustrator programı veya Pdf formatında bize ulaştırıyorsunuz.

Sonrasında logolu ve seçtiğiniz örnek tasarımı mail olarak size iletiyoruz gönderilen maili inceliyorsunuz eğer bir değişiklik yapılacaksa düzenleyip size tekrar mail atılıyor sonrasında sizden gelen onayla basım işlemine geçiliyor.

Bu konuda profesyonel işletme olduğumuzdan konuyu çok hassas takip ediyoruz siz pay senedi basımına onay verseniz bile hatasız olması bakımından biz işi tekrar baştan sonra inceliyoruz.

Basım işlemi alınan yönetim kurulu kararına göre hazırlanıyor, sonra faturası kesilerek sizin belirttiğiniz teslimat adresine ulaştırılıyor.

Nama yazılı hisse senedi detaylı bilgi için linki tıklayınız. https://www.anlasmali-matbaa.com/nama-yazili-hisse-senedi

Pay Senedi Genel Bilgi

Genel olarak nama yazılı pay senedi ve hamiline yazılı pay senedi olarak 2 tür olarak basılmaktadır, genel kullanım ve bizim tavsiye ettiğimiz nama yazılı pay senedidir.

81e14583 831a 417a 863f b37792da0ad2 300x225 - Pay Senedi BasımıMatbaamız Türkiyenin tüm bölgelerine pay senedi basımı yapmaktadır, ve tüm şirketlere pay senedi basımı ile ilgili ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bu hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.
makro@makrotanitim.com

Pay senetleri TTK 487 maddesine göre güvenlik önlemleri kullanılarak basılmaktadır Türk Ticaret Kanunu ilgili maddesinde sahtekarlığı engelleyici işlem içermesi gerekir ibaresi vardır, pay senetlerinin geçerliliğini
sağlanması için bu hususa titizlikle uymak gerekir.

Özellikle hamiline yazılı pay senetleri bastırırken daha titiz davranılması ve düvenlik önlemleri uygulaması gerekmektedir.

Pay Senedi Basımı Yaptırmış Şirketlerin Farkı 

Pay Senedi, Hisse Senedi Bastırmamış Anonim Şirketi

Pay Senedi, Hisse Senedi Bastırmış Anonim Şirketi

1) Şirket Hisse, Pay devrini noterden yapmak zorundadır. Oran şirket devir fiyatına göre artmaktadır 1.000.000 TL tutarındaki bir şirketin devri 12.500 TL dir. bu oran şirket devri arttıkça artacaktır.

2) Yapılan Pay satışında alış bedeli ile satış bedeli arasındaki fark yani kazanç gelir vergisine tabi olacaktır.

3) Paylarınızı elde ettiğiniz tarihten itibaren, iki yıl içinde satarsanız % 20 KDV ye tabidir.

 

1) Yapılan Hisse Pay devrinin noterden yapılmasına gerek yoktur. Dolayısı ile noter masrafı yapmanıza gerek kalmayacaktır, ve ayrıca pay devrini iş yerinizde dilediğiniz bir yerde yapabilirsiniz.

2) İki yıldan fazla elde tutulan pay, hisse senetlerinin satılmasından elde edilen kazanç tutarı ne kadar olursa olsun gelir vergisine tabi değildir.

3) Hisse, Paylarınızı ne zaman satarsanız satın Katma Değer Vergisine tabi değildir.


Pay Senedi eski adıyla Hisse Senedi Nedir?

Anonim ortaklıklarda, ortaklık sermayesinin birbirine eşit bölümlere ayrılmış parçasından her birinin karşılığı olmak üzere, yasada gösterilen özelliklere uygun olarak düzenlenmiş değerli belgeye hisse senedi yani pay senedi denir.

Anonim Şirketler neden Pay Senedi Bastırması Gerekiyor ?

Bunun en güzel cevabını Sn. Şükrü Kızılot’un Hürriyet Gazetesi arşivlerinde yer alan
Siz Hala Hisse Senedi Bastırmadınız’mı? yazılarında bulabilirsiniz;

Pay Senedi Basımı için ne gerekli ?

Sadece karar vermeniz yeterli. Gerisini, uzman ekibimizin daha önce yüzlerce hazırladığı pay senedi tecrübelerini sizinle paylaşıyor, ve son sermaye arttırımı bilgilerinize göre, Mali Müşaviriniz’in kontrolü altında biz tamamlıyoruz.

nama yazili hisse senetleri 300x225 - Pay Senedi BasımıHisse Senedi Baskısı İçin İzin Gerekiyor mu ?
Hayır, hiç bir izin gerekmiyor. ayrıca biz zaten YAZILIM MALİYE ANLAŞMALI MATBAAYIZ.
hisse senedi bastırmak için mail atabilirsiniz, makro@makrotanitim.com 

Pay Senedi Bastırırken Hangi Kriterler Önemli ?
Bu kriterleri sizin şirketinizin ihtiyacınıza göre birlikte belirliyoruz.

Ölçüsü, Baskı özel desen renkleri, Güvenlik mürekkebi, hologram ve filigran çeşitleri, Hisse Senedi Pay Senedi için özel çift katmanlı kağıt Şirketinizin vektörel ambleminin kullanılması gibi çeşitli bir çok özelliği sizinle birlikte kararlaştırıyoruz.

Elimizdeki arşivimizden filigran ve özel hisse senedi desenlerini seçiyorsunuz.

Pay Senedi Üzerinde Adres Bilgileri Gerekiyor mu ?
Hisse senedi baskısı “nama” olarak düzenlenecek ise TTK 413’e göre hisse sahibinin

ikametgah adresinin belirtilmesi gerekiyor. hisse senedi bastırma matbaa

Hisse Senedinin Sahtekarlığı Engelleyici ve Güvenlik Özelliği Var mı ?

– Çift katman pay senedi kağıdı
– Özel desen çalışması girdap desen
– Güvenlik filigran uygulaması
– Görünmez security mürekkep
– Sıcak hologram baskı
– Firmamıza özel soğuk baskı.

ve benzeri, kopyalamayı engelleyici güvenlik unsurlarını size tanıtıyor ve dilediklerinizi baskınıza katmayı birlikte kararlaştırıyoruz. hisse senedi pay senedi baskı bilgileri.

Share.

Leave A Reply

Shares